Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

„Aby rodina byla místem spokojeného života pro každého, kdo v ní žije.“

Situaci, ve které se nacházíme, si asi nikdo z nás pro letošní postní  dobu neplánoval... Nic to však nemění na faktu, že i tak (nebo právě proto) můžeme naplnit vnitřní účel postu - těsněji se přimknout k Bohu.

Spousta věcí je nyní zakázána, akce jsou zrušeny a v mnoha záležitostech jsme nuceni improvizovat. Proto vám chceme být nápomocní a nabízíme různé tipy či impulzy, jak smysluplně využít čas, zorientovat se či pomoci těm, kteří tuto situaci nesou hůře:

►   JE TOHO NA MĚ MOC aneb Co dělat v období zvýšeného stresu? Rady psychologů i konkrétní kontakty na odbornou pomoc na telefonu najdete zde.

►   MODLITBA JE VELKOU POMOCÍ, od začátku krize snad nemine den, kdy by nepřišla nějaká nová modlitební výzva, stejně naléhavá jako ty předchozí. Nenechte se vyvést z rytmu, vyberte si tu, které jste schopni (nebo se o ni chcete pokoušet) a z dalších možností si nedělejte těžkou hlavu. Bůh vidí do vašeho srdce.

Chcete-li se přesto připojit k modlitbě „společenství církve", můžete využít tyto možnosti:

 

►  POSTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA nemusí být nutně za dveřmi kláštera či poutního domu. Můžete proběhnout i za dveřmi vašeho domu. Využít můžete tuto „Postní obnovu s koronavirem", kterou pro vás připravila MUDr. Jitka Krausová.